Keyword
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: odvykání kouření

odvykání kouření 21. zář 2015 07:34 #36

Není vůbec za co:) Chápu, že to teď musí být těžké, ale pevně věřím, že se to podaří! Co se týče vašeho stravování, sama uznáváte, že takto se "odbývat" není dobré. Pokud se ke svému tělu nebudete chovat dobře, je pravděpodobné, že vám to oplatí. Rozhodla jste se pro velikou změnu, kterou přestání kouření nepochybně je, myslím, že by bylo fajn, kdybyste pokračovala i v dalších oblastech svého života:)
Sama také dávám přednost cvičení doma, je to pro mne pohodlnější a jak sama říkáte- mohu si zacvičit, kdy sama chci. Na druhou stranu se mi ale často stává, že cvičení odbudu, či vypustím. To je zase skvělé na kolektivních sportech, kde se lidé navzájem motivují k lepším výsledkům a dodávají si energii:)

odvykání kouření 18. zář 2015 10:09 #35

  • Avatar uživatele Petra
  • Petra
Mnohokrát děkuji za podporu. :)
Vím, že to není jednoduché, tento týden byl velmi těžký a nedokážu si představit, že už si do konce života nezapálím.. Nicméně je mnoho důvodů, proč přestat a proto to dělám. Takže ještě jednou děkuji, stránky si pročtu. Nejhorší je, že nemám moc času na to, abych mohla více přemýšlet o tom, co jím. Přijdu domů z práce, rychle do sebe něco hodím ( a povětšinou to není nic extra- většinou bageta, apod)- jelikož nemám předem vařeno- to asi chce napravit, vím..
Na sport toho času také moc není, snažím si doma cvičit sama, jelikož mi nevyhovuje chodit někam do posilovny nebo na jiné sporty. Takhle si sama udávám tempo a nemusím se nikam kodrcat...
Ještě jednou děkuji!

odvykání kouření 18. zář 2015 10:03 #34

Dobrý den, Petro.
Obdivuji vás, že jste se po jedenácti letech rozhodla přestat kouřit! Jedná se o zlozvyk, před kterým se špatně utíká, jelikož cigarety jsou dostupné téměř všude a společnost tuto závislost víceméně toleruje. Naprosto chápu, že je to těžké.
Přibírání při odvykání kouření má dvě příčiny- první je, že jídlem nahrazujete cigaretu- máte potřebu mít něco v ústech a přebít tak chuť si zapálit. Proto se doporučuje jíst jídla, která mají nižší obsah kalorií- například zeleninu, vločky... a hodně pít. Druhým důvodem je vliv nikotinu na metabolismus- nikotin zpomaluje vyprazdňování žaludku, urychluje peristaltiku střev (když přestanete kouřit, může se objevit zácpa) a zvyšuje bazální metabolismus (lépe spalujeme).
S těmito všemi faktory je třeba při odvykání kouření počítat, ale nenechat se jimi odradit! Nikde není psáno, že pokud přestanete kouřit, že přiberete, pokud si ve chvíli, kdy na vás přijdou chutě, dáte místo párků například mrkev a zapojíte do života pohybové aktivity, přibrat vůbec nemusíte.
Také je potřeba mít na paměti, co dělá kouření s lidským organismem a jaké způsobuje nemoci.
Nejdůležitější je při odvykání (nejen kouření) vlastní vůle a motivace, nikdo neříká, že to je jednoduché, naopak. Proto svou situaci nezlehčujte, jestli máte pocit, že to sama nezvládnete, nebojte se obrátit na odborníky- například v centrech pro odvykání kouření. Mohu také vřele doporučit stránky www.kurakovaplice.cz, kde je mnoho informací nejen o odvykání kouření. To, že se závislost na nikotinu nezvládá lehce dokazuje i to, že existuje několik preparátů, které mají odvykání ulehčit. Jsou to preparáty od žvýkaček, přes náplasti, elektronické cigarety až po například lék champix.
Držím vám, Petro, pěsti, ať to úspěšně zvládnete:)

odvykání kouření 18. zář 2015 09:33 #33

  • Avatar uživatele Petra
  • Petra
Dobrý den,
je to cca týden, co jsem po jedenácti letech přestala kouřit. Pociťuju ohromné chutě na cokoliv :dry: :oops: . Mám tendence se přejídat, abych zahnala chuť na cigaretu. To nemluvím o tom, jak jsem nevrlá. Obávám se příbytku váhy. Jsem teď, řekla bych, tak akorát, možná by to sneslo nějaké kilo dolů, ale OPRAVDU nechci přibírat. Máte nějaké rady, jak zvládnout odvykání a neztloustnout?
Budu ráda i za jakékoliv jiné typy. Je to těžší, než jsem si myslela.
Děkuji.
Vygenerováno za 0.226 sekund

Přihlášení na fórum

Pokud chcete být informování emailem, zda jsou na fóru nové příspěvky, vytvořte si účet, zaregistrujte se a u vybraného tématu zaškrtněte Sledovat.

Na fórum můžete ale psát i bez registrace!

Go to top