Keyword
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: rozvržení jídla vs přejídání

rozvržení jídla vs přejídání 16. zář 2017 18:02 #14380

  • Avatar uživatele Lussssinda
  • Lussssinda
Ahoj, já se přidám svým názorem taky pokud můžu, protože kamarádka řešila taky záchvatovité přejídání, tak třeba něco z toho, co pomohlo jí by mohlo inspirovat i Tebe. Jí teda hodně pomohlo, když přišla na to, co epizody přejídání způsobuje a začala řešit tu samotnou příčinu v pozadí (v jejím případě to byly vztahy). S tím ji pomáhal psychoterapeut. Pak ale řešila i jídelníček s nutriční poradkyní a učila se tam jíst pravidelně (určitě častěji než 3x za den, to mi přijde málo) a taky postupně zařazovala jídla, která si dřív odpírala (a kterými se pak přejídala) do běžného jídelníčku. Přeju ať to zvládneš :)

rozvržení jídla vs přejídání 18. srp 2017 09:27 #12133

Ahoj Martino,
omlouvám se za prodlevu s odpovědí- nedostala jsem se k PC.
I když vstáváš v 11 a snídáš v půl 12, stále ti do doby, než jdeš spát zbývá dalších 12 hodin. Jestli to takto máš dlouhodobě, a pravděpodobně ano, máš den oproti ostatním posunutý, tzn. posouvá se i stravování. Co se týče porcí jídla, je doporučováno jíst každé 3 hodiny, ale vše se odvíjí dle zdravotního stavu a potřeb jedince. Určitě se po probuzení dosyta nasnídej, a dále se stravuj jako ostatní- jen s časovým posunem.. tvůj oběd tedy nebude kolem poledne, ale například kolem 4 hodiny.
Ovoce spíše na začátku dne, k večeru jej nahradit zeleninou. Doporučuji zařadit jakoukoli formu pohybových aktivit. například alespoň delší procházku. Nejde jen o to, co člověk jí, důležitý je i pohyb.
Držím pěsti:)

rozvržení jídla vs přejídání 07. srp 2017 13:38 #11489

  • Avatar uživatele Martina
  • Martina
Ahoj,
trápí mě přejídání, které se snažím zvládat pravidelnou stravou, ale nad čím nejvíc pořád dumám, jak si mám rozložit jídla přes den, když vstávám většinou až v 11h, snídám až za půl hodiny, kvůli lékům. Dřív vstávat nedokážu, protože trpím těžkou bipolární poruchou a beru spoustu léků na spaní a tím pádem takhle dlouho spím. Spát chodím kolem 23h někdy o hodinu dřív, někdy o hodinu déle. Nevím kolikrát mám denně jíst aby to nebylo moc a aby to zas nebylo málo. Kdy naposledy jíst. Mám dost velkou nadváhu, kterou způsobily právě léky a snažím se proto aspoň trochu zhubnout. V minulosti se mi to i trochu podařilo, ale po nové léčbě jsem opět přibrala. . Takže je to kolotoč, který pořád řeším. Jím většinou jen třikrát denně, víckrát mi připadá, že to nestihnu, naposledy většinou v 19h večeře. Přejídání mě zastihuje pokud tak hlavně večer po večeři. Přeš den jím docela zdravě - ovoce, celozrnné pečivo, maso, zelenina, přílohy. Ale je pravda, že asi moc řeším zdravou stravu. Jednou týdně si ale dopřeju něco méně zdravého, co bych za normálních okolností nesnědla. Byla jsem už i na schůzce v centru pro PPP, ale nikdy jsem s nikým neřešila, kdy mám vlastně jíst a kolikrát denně, když tam moc potřebuju spát. Budu moc ráda za jakoukoli radu a pomoc.
Vygenerováno za 0.252 sekund

Přihlášení na fórum

Pokud chcete být informování emailem, zda jsou na fóru nové příspěvky, vytvořte si účet, zaregistrujte se a u vybraného tématu zaškrtněte Sledovat.

Na fórum můžete ale psát i bez registrace!

Go to top