Keyword
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1
 • 2

Téma: Raw strava

Raw strava 30. zář 2015 09:30 #54

To opravdu nevím, ale asi zalévají ne přímo vařicí, ale jen do těch 45 stupňů? ;) Když jsem koukala na recepty, tak dělají třeba i sušenky- doslova, suší je na nízkou teplotu v troubě :) Pokud chce někdo jíst raw, musí se opravdu o stravu zajímat, myslím, že je to mnohem náročnější, než normální stravování- teda pokud si člověk snaží nahradit potřebné živiny...

Raw strava 29. zář 2015 09:49 #51

 • Avatar uživatele Katka
 • Katka
Děkuji za odpovědi:)
Souhlasím s tím, že to asi není pro každého.... jen doufám, že nezblbne a nezačne hazardovat se zravím.

Raw strava 29. zář 2015 09:48 #50

 • Avatar uživatele Ivana
 • Ivana
Ten článek je dobrý, jen já nejsem zrovna moc na to duchovno no... ale je fakt, že tuhle stravu nijak nevychvaluje, ale tak nějak říká "asi" fakta :D
přes léto to beru, ale v zimě- to nepijou ani čaj??? ten se přece zalejvá horkou vodou, no ne? bych chtěla vidět, jak se léči ze chřipky.... :P
ale tak nikomu to neberu, je to každýho věc... :whistle:

Raw strava 29. zář 2015 09:44 #49

Zde jsem ještě našla zajímavý článek o raw stravě:
skaba.cz/raw-foodsyrova-strava-modni-tre...o-zdrave-stravovani/

souhlasím s tím, že člověk by měl poslouchat své tělo, nedržet dogmaticky žádné diety, prostě být spokojený a když si tělo řekne, že chce teplé jídlo, nebránit mu. Souhlasím s tím, že pokud raw stravu, tak spíše během léta. Člověk si to mnohdy ani neuvědomí a raw se v léte stravuje. Když je vedro, dám rozhodně přednost zeleninovému salátu před knedlo- vepřo- zelo B)

Raw strava 29. zář 2015 09:40 #48

To je taky možnost:)
... nemluvě o tom, že nepotřebuje kamna, které (co si budeme povídat) také nejsou zrovna nejlevnější:)
:lol:

Raw strava 29. zář 2015 09:38 #47

 • Avatar uživatele Ivana
 • Ivana
Já nevim no, mě to přijde jako blbost... Někdo zas něco zachlechl, chce být in a neumí vařit.. takže se začne stravovat raw :lol: :lol: :lol:

Raw strava 25. zář 2015 07:32 #46

Ahoj Katko,
chápu, že máš o známou obavy, raw strava je poslední dobou fenomén. Hodně se o ní mluví, spousta lidí s ní experimentuje. Stejně jako v každém jiném alternativním stravovaní, je potřeba nad stravou přemýšlet mnohem více, než obvykle. Syrová strava je ve většině vegetariánská. Hlavními složkami potravy jsou ořechy, klíčky, zelenina, luštěniny, obiloviny... Při úpravě potravin se nepřesahuje teplota 45 stupňů, jelikož její konzumenti považují vše, co projde vyšší teplotou za mrtvé. Co se týče pohledu na zdraví, dovolím si citovat Margit Slimákovou "Z pohledu moderní medicíny jsou názory na konzumaci výhradně syrové stravy směsicí výhod a nevýhod. Například máme studie o větší zdravotní prospěšnosti některých potravin, jako jsou brokolice a česnek, v syrovém stavu, ale i studie, které dokazují zvýšení zdravotní prospěšnosti jiných potravin, například fazolí a rajčat, po jejich tepelné úpravě.
Syrová strava je dle mého názoru vhodná pro odlehčení organismu, například během horkých dní v létě. Nejsem si však úplně jistá, že tento typ stravování je vhodný pro každého. Pokud se stravujeme raw, je nutné o stravě opravdu přemýšlet, tzn. jíst vyváženě, doplňovat potřebné živiny. Není to pouze o tom jíst syrovou zeleninu a nic jiného. Také si nemyslím, že je tento typ stravování vhodný například pro dospívající dívky, kde existuje riziko rozvoje PPP.
 • Strana:
 • 1
 • 2
Vygenerováno za 0.283 sekund

Přihlášení na fórum

Pokud chcete být informování emailem, zda jsou na fóru nové příspěvky, vytvořte si účet, zaregistrujte se a u vybraného tématu zaškrtněte Sledovat.

Na fórum můžete ale psát i bez registrace!

Go to top