Workshop pro veřejnost na XIV. konferenci o poruchách příjmu potravy

1. 4. 2023 proběhl workshop pro veřejnost o poruchách příjmu potravy na XIV. mezinárodní interdisciplinární konferenci o poruchách příjmu potravy a obezitě.

Témata: Program Vícerodinné terapie (Multi Family Treatment). Poruchy příjmu potravy a sport. Existuje zdravé sportování?  


Na Vaše otázky odpovídali odborníci Mgr. Petr Minařík a MUDr. Petra Uhlíková. 
Workshopu se účastnila Monika Vlčková (Míčková), bývalá moderní gymnastka, která byla v letech 2011- 2015 absolutní mistryní České republiky v moderní gymnastice. Po skončení kariéry provozuje sportovní soustředění Gymnastky gymnastkám, je vdaná a má dvě děti. Během své sportovní kariéry se setkala s problematikou PPP a pohovořila i o své vlastní zkušenosti.
Dalším hostem byla paní MV, maminka, jejíž dcera si prošla náročným obdobím s mentální anorexií. Celá rodina absolvovala Vícerodinné terapie (MFT). Přinesla tedy pohled rodiče, nejen na léčbu, ale i čím si, jako rodina, procházeli. Přečtěte si její zkušenosti.
 
"Dne 1.4. jsem měla možnost zúčastnit se závěrečného dne Konference o poruchách příjmu potravy na klinice Ke Karlovu. Chtěla bych poděkovat hlavně panu Petrovi Minaříkovi, že mne na konferenci pozval jako „zástupce“ rodičů pacientů trpících poruchou příjmu potravy.
 
Setkání bylo pro mne velmi silné, obzvlášť s dalšími dvěma účastnicemi, které mají své osobní zkušenosti. Sdílení informací touto formou považuji za velmi důležité, přes mnoho příruček, dostupných materiálů na internetu, je určitě přínos osobně se setkat s někým, kdo řeší podobné problémy. Potíže nejsou identické, jako nejsme stejní my - lidé, přesto doufám, že jsem mohla trochu pomoci ostatním pochopit, jak se cítí rodiče nebo ostatní členové rodiny.
 
Byla to pro mne náročná zkušenost, ale velmi cenná. Mimořádně silným zážitkem pro mne bylo, když na mne při odchodu z areálu kliniky venku čekala jedna z pacientek a děkovala mi.
 
A já děkuji vám…" M.V.
 
 
 
Go to top