ChildTalks+ - podpora pro děti z rodin, kde rodiče trpí duševním onemocněním

V E-clinic, z.ú. jsme partnery 1. LF UK v projektu ChildTalks+. ChildTalks+ je preventivní a edukativní metodika pro práci s rodinami, kde jeden z rodičů trpí duševním onemocněním. Cílem je předcházet duševním problémům a rizikovému chování jejich dětí a adekvátně k jejich věku jim poskytnout informace o duševním onemocnění  jejich rodičů, emoční a sociální podporu. Rodičům program usnadní s dětmi o svém onemocnění mluvit a získají doporučení na návaznou odbornou pomoc.

Přečtěte si krátké informace o projektu a proč je důležité podpořit tuto rizikovou skupinu dětí:

Informace o projektu ChT+

V srpnu 2021 lektorka Dr. Karin van Doesum, autorka metodiky, proškolila prvních 14 terapeutů z ČR. Terapeuti budou pracovat v období říjen – prosinec 2021 v metodice ChildTalks+ s prvními 15 rodinami. Celkem bude účast v projektu nabídnuta 80 rodinám. Metodiku mohou proškolení terapeuti využívat i po skončení projektu a začlenit jí do práce se svými klienty. Proto informaci šíříme do co nejvíce odborných zařízení v ČR.

 

Druhý trénink proběhne 5. a 6. 5. 2022

Zaujala Vás ChildTalks+ a chcete metodiku využít ve své praxi?

Přečtěte si, kdo může být terapeut a podmínky účasti. Školení nabízíme pouze terapeutům s vlastní klientelou.

Informace pro zájemce o proškolení - terapeuty

 

Do projektu se mohou hlásit jak terapeuti, tak rodiny s duševním onemocněním, pro které je projekt určen.

Trpíte duševním onemocněním a máte dítě/děti ve věku 6- 18 let?

Přečtěte si letáček pro klienty:

Informace pro klienty 

Trpíte-li poruchou příjmu potravy, pro online konzultaci zdarma kontaktujte terapeuta Mgr. Petra Minaříka na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Go to top